Her çocuğun ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli ergoterapist yok, bu yüzden en iyi online ergoterapi seçeneğini oluşturduk.

Özel öğrenme güçlüğü (disleksi, diskalkuli, disgrafi), yaygın gelişimsel bozukluklar (otizm, asperger sendromu, rett sendromu, dezintegratif bozukluk, atipik otizm), ince motor, kaba motor ve görme bozukluklarındaki artışla birlikte, yüksek nitelikli profesyonelleri personelde tutmak giderek zorlaşmaktadır.

Ergoterapia Merkezi, benzersiz online ergoterapi çözümleri sunar. Ergoterapia merkezini, ergoterapistleri (occupational therapists), yüz yüze yapabildikleri gibi, tamamen güvenli, uyumlu bir platform aracılığıyla aynı gerekli hizmetlerin tümünü canlı ve çevrimiçi olarak sağlayabilir. Bunu yüksek derecede etkinlik, verimlilik ve esneklikle yapabilirler.

Online Ergoterapi Hizmeti

Çevrimiçi hizmetler veya tele-sağlık , çok noktalı etkileşimli telekomünikasyon teknolojisi aracılığıyla müdahale, değerlendirme, teşhis ve tedavi hizmetlerinin uygulanmasını kapsar. Hizmetlerimizi doğrudan size kendi evinizin rahatlığında sunmak için iyi bir internet bağlantısı, bir cihaz ve uygulamalar kullanabileceğimiz anlamına gelir.

Ergoterapia Merkezi, yüksek kaliteli ergoterapistlerden (Occupational Therapy) oluşan ekibiyle büyük gurur duymaktadır. Dünyanın bir çok yerinden farklı geçmişlere sahipler ve çok çeşitli uzmanlıklar sunuyorlar.

Online ergoterapi, yüz yüze seanslarda uygulanan terapiye benzer ve uygulanması hem okul hem de çocuklar için kolaydır. Terapi, kaba motor, ince motor ve duyu bütünleme gibi becerilerini geliştirmeye odaklanır ve yüksek çözünürlüklü, canlı video konferans yoluyla sağlanır.

Tecrübeli terapistler, Teknoloji basit, uygun fiyatlı, güvenilir ve son derece ilgi çekicidir. Günümüz çocukları bilgisayar etkileşimlerinde rahatlar. Artan bağlılık, çocukların hedeflerine doğru daha hızlı ve başarılı bir şekilde ilerlemesi anlamına gelir. Bu da mutlu çocuklar, mutlu ebeveynler ve mutlu okul bir toplum ile sonuçlanır.

Çevrimiçi Ergoterapi Nasıl Çalışır

Tıpkı yüz yüze bir randevu gibi, online ergoterapi seansları da çocuğunuzun hedefleri ve ailenizin ne düzeyde destek gerektirdiği ile belirlenir. Ergoterapist ‘iniz, online olarak ve sizinle yapılan tartışmalardan yapılabilecek değerlendirmelere dayalı olarak en iyi yaklaşımı belirleyecektir.

Buradan, Ergoterapist çocuğunuzun yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre oturum planları geliştirecektir. Henüz bir kamera önünde oturamayan veya bir bilgisayarı kullanamayan daha küçük çocuklar için, ergoterapistlerimizin doğrudan sizinle yani ebeveynle çalışmasını sağlayan ebeveyn temelli modeli benimsiyoruz. Ebeveyn temelli seanslar sırasında, online ergoterapi gereği size evde belirli aktiviteler veya ‘terapi’ yapmanız için ihtiyaç duyduğunuz desteği ve eğitimi sağlayacaktır.

Buradaki fikir, sizi çocuğunuzun öğretmeni veya terapisti olmanız için güçlendirmemiz ve aksi takdirde yüz yüze bir oturumda üzerinde çalışacağımız temel becerileri geliştirmelerine yardımcı olmamızdır. Ergoterapist ayrıca online programlar, oyunlar ve aktiviteler dahil olmak üzere her türlü kaynak ve bilgiye erişim sağlar, böylece çocuğunuzu günlük bağlamlarda destekleyebilirsiniz.