Son zamanlarda ergen çocuğum okula gitmek istemiyor neden, tedavisi nelerdir ve hastalık belirtisi mi gibi sorgulamaya başladı. Ergoterapia merkezi uzmanları bilimsel sonuçlar ile ergen çocuğum okula gitmek istemiyor ile alakalı sorularının cevaplarını sizler için hazırladı.

Depresyonu olan bir çocuğun veya gencin okula gitmekten kaçınması veya okula gitmeyi reddetmesi nadir değildir. Sabahları uyanamamak ve giyinmek konusunda isteksizlik veya isteksizlik, hastaneye sık sık ziyaretler, dersi atlama veya baş ağrısı, karın ağrısı, mide bulantısı veya ishal gibi sık sık fiziksel ağrı ve hastalık şikayetleri okulu reddetme belirtileri olabilir. Kaygı ve meydan okuma da mevcut olabilir.

Ebeveynler, bakıcılar ve herkes için acı verici bir süreç.” Bir ebeveyn olarak ne yapacağını bilmek zor. Bu davranış aile için yıkıcı olabilir ve çocuğunuzun acı içinde olduğunu ve okulu yönetemediğini görmek yürek burkucudur. Okul reddiyle başa çıkmanın en önemli adımlarından biri, ilk etapta çocuğunuzun okula gitmekte neden zorluk çektiğini anlamaktır. Okul reddi genellikle depresyon veya anksiyete gibi bir hastalığın belirtisidir, ancak aynı zamanda zorbalık veya arkadaşlar veya aile üyeleriyle ilgili sorunların sonucu da olabilir.

Ergen çocuğum okula gitmek istemiyor veya çocuğunuz okula gitmekten kaçınıyor veya gitmeyi reddediyorsa, çocuğunuzun terapisti ile konuşun. Sabah okula hazır olması için çocuğunuzun uyku alışkanlıklarına değinmek gibi, durumu çözmeye yardımcı olacak stratejiler geliştirmeye yardımcı olabilir. Eğer bu bir zorbalık sorunuysa, zorba ile çocuğunuz arasındaki duruma aracılık etmek için okul müdahil olmalıdır. Okul reddinin temeli aile problemlerinden kaynaklanıyorsa, aile terapisi yardımcı olabilir.

Okul reddinin nedeni ne olursa olsun, çocuğunuzun okulunu dahil etmek muhtemelen iyi bir fikirdir. Okulun nasıl yardım edileceğine dair fikirleri olabilir. Ancak, daha fazla insan dahil olduğunda, iletişim anahtardır. Okulun sizinle ve çocuğunuzun terapistiyle sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için izin belgelerinin imzalandığından emin olun; bu da destekleyici ve nihayetinde etkili olan tutarlı bir yaklaşımla sonuçlanır.

Çocuğum okula gitmek istemiyor ne yapmalıyım

Ergen çocuğum okula gitmek istemiyor diyorsanız Kronik okul reddi, çocuğunuz için terapötik bir okul ortamının gerekli olduğu anlamına gelebilir. Bu adımın gerekli olduğunu düşünüyorsanız, çocuğunuzun okuluyla konuşun, çünkü bazen okulun katılımını sağlamak zor olabilir. Bir okulun çocuklara en az kısıtlayıcı eğitim ortamı sağlamasını gerektirir. Kronik okul reddi sergileyen bir çocuk için bu, bir okul bölgesi terapötik bir okula yerleştirmeyi finanse etmeden önce mevcut tüm okul müdahalelerinin tüketilmesi gerektiği anlamına gelir. Ayrıca bu durumun üstesinden gelmek için en yakın zamanda uzmana başvurunuz.

Destek veya bilgi almak için 0544 344 06 86 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.