Bakırköy disleksi merkezi olarak tüm çocukların farklı şekilde öğrendiğine ve gerekli araçlar verildiğinde herhangi bir müfredata ulaşabileceklerine ve erişebileceklerine tutkuyla inanıyoruz. Kendini işine adamış uzman ekibimiz, bakımları altındaki çocukların özel ihtiyaçlarını anlamak için zaman ayırır, öğrenmenin önündeki tüm engelleri kaldırır ve bağımsız öğreniciler olmaları için onlara güven aşılar. Ebeveynler olarak doğru seçimleri yapmaya çalışırken karşılaştığınız karmaşıklıkları ve zorlukları da anlıyoruz. Sizi desteklemek ve çocuğunuzu beslemenize yardımcı olmak için buradayız.

Bir dizi başarılı sosyal yardım programı yürütüyoruz ve tüm çocuğu destekleyen en iyi hizmetleri sunduğumuzdan emin olmak için psikologlar, ergoterapistler, dil ve konuşma terapistleri ve diğer profesyonellerle güçlü ortaklıklar çalışmalar sürdürüyoruz. Bakırköy disleksi eğitim merkezinin çocukların ve gençlerin büyümesi, gelişmesi ve başarılı olması için güvenli bir yer olmasından gurur duyuyoruz.

Bakırköy Disleksi Merkezi Değerlendirmesi

Bakırköy disleksi merkezi, tam bir değerlendirme yapacak ve çocuğunuzu en iyi nasıl destekleyeceğiniz konusunda size danışacak olan bağlı eğitim ve klinik psikologlarla ortaklaşa çalışıyoruz. Ayrıca çocuğunuz için ergoterapi, duyu bütünleme, dil ve konuşma gibi alanlarda da değerlendirme yaparak destekliyoruz. Bu, uygun eğitim sağlanmasına ilişkin kararları bilgilendirmeye yardımcı olacak bulgularını ve önerilerini özetleyen ayrıntılı bir değerlendirme raporunu içerecektir.

Ayrıca, değerlendirmenin sonuçlarını tartışmak için psikologla görüşme fırsatınız olacak. Bir değerlendirmeyi düşünmenin göz korkutucu olabileceğini ve seçeneklerinizi değerlendirmek için zamana ihtiyacınız olabileceğini anlıyoruz. Sizinle bir ön görüşme ayarlamaktan memnuniyet duyarız ve uzmanlarımızdan biri değerlendirme sürecinde size rehberlik edecektir.

Kapsamlı bir değerlendirmenin parçası olarak, mevcut durumunuz, gelişimsel ve tıbbi geçmişiniz, aile geçmişiniz ve eğitim geçmişinizle ilgili bir kontrol listesi ve/veya dil ve davranış envanteri doldurmanız istenebilir. Profesyonelle görüştüğünüzde, teste bilgi verecek olan verilerin ve ilk izlenimlerin yorumlarını sunacaktır. Uygulayıcı size hangi testlerin uygulanacağını ve nedenini söyleyebilecektir.

Değerlendirmenin amacının, hangi konularda iyi olduğunu, hangi şeylerin zor olduğunu ve başarılı olmasına nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenmenize yardımcı olmak olduğunu unutmayın.

Disleksi değerlendirmesi ve desteği için 0544 344 06 86 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Disleksi Merkezi İstanbul başakşehir disleksi merkezi bahçelievler disleksi merkezi Fonolojik disleksi